Linie lotnicze EasyJet

Linie lotnicze EasyJet

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze oferujące tanie loty w różnych kierunkach świata. Linie te powstały w 1995 r. w Londynie, przez przedsiębiorce z Grecji. Obecnie są trzecim na świecie, a drugim w Europie tanim przewoźnikiem. Flota Easyjet składa się z ponad 200 samolotów, które oferują ponad 400 połączeń lotniczych w 110 różnych kierunkach.

Pasażerowie zdecydowani na zakup biletów lotniczych EasyJet z Krakowa, mogą je nabyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki biletów lotniczych zamieszczonych po prawej stronie. Znajdziemy tam wszystkie dostępne w danym terminie bilety lotnicze z Krakowa jak i innych lotnisk, nie tylko oferowane przez linie easyJet, ale również Ryanair, Lot czy Norwegian.

linie lotnicze easyjet z krakowa

Loty EasyJet z Krakowa

Obecnie loty EasyJet z Krakowa odbywają się do Anglii, Irlandii, Francji, Włoch i Szwajcarii.

Natomiast Poszczególne lotniska obsługiwane przez EasyJet wyglądają następująco:

lotnisko Belfast,
lotnisko Edynburg,
lotnisko Liverpool,
lotnisko Manchester,
lotnisko Bristol,
lotnisko Londyn Gatwick,
lotnisko Paryż Charles de Gaulle,
lotnisko Lyon,
lotnisko Bazylea (Basel Mulhouse Freiburg)
lotnisko Geneva,
lotnisko Wenecja Marco Polo
lotnisko Mediolan Malpensa,
lotnisko Neapol.

W cenie biletu lotniczego EasyJet wliczany jest bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 56x45x25 cm, bez limitu wagi. Pamiętajmy jednak, że w bagażu podręcznym może znajdować się maksymalnie 1 l płynów (napoje, alkohol, szampon, płyn do płukania ust itp.) w maksymalnie stu mililitrowych pojemnikach. Wyjątek dotyczy płynnych leków na receptę, jeśli są niezbędne dla pasażera w czasie podróży. W bagażu podręcznym nie może znajdować żaden przedmiot o ostrych krawędziach, który mógłby zostać użyty jako broń. Na pokład samolotu można zabrać okrycie wierzchnie, szal, parasol a także kule inwalidzkie, laskę lub balkonik.