Parking

Parking

Gdzie parkować na lotnisku w Krakowie?

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby odpraw. Znaczna część pasażerów korzysta również z okolicznych parkingów w trakcie odbywania swoich podróży krajowych i zagranicznych. Korzystają w tym celu z parkingu lotniskowego lub tych prywatnych, nieco bardziej oddalonych od portu.

Zatoka parkingowa „Kiss&Fly”

Po remoncie lotniska spodziewać się możemy, że przy wjeździe na teren Kraków Airport zastaniemy bramki, na których kierowca odbiera bilet. Będzie on służył jako potwierdzenie długoterminowego postoju lub też tego w tzw zatoce „Kiss&Fly”. W zatoce można pożegnać najbliższych oraz odjechać bez uiszczania dodatkowych opłat, jeśli postój nie przekroczy 10 min.

Krótko- i długoterminowy parking na lotnisku

Krótkoterminowy parking dotyczy oczywiście wyżej opisanej strefy, natomiast pojazdy zatrzymujące się na dłuższy okres powinny zostać od razu umieszczone na jednym z poziomów parkingu długoterminowego. Opłaty regulowane są w jednym z automatów rozmieszczonych na terenie lotniska lub w Biurze Obsługi Klienta. Parking umiejscowiony jest naprzeciw terminalu pasażerskiego.

Prywatne parkingi w pobliżu lotniska

Wiele osób poszukuje nieco bardziej ekonomicznego rozwiązania niż parking lotniskowy. W tym celu korzysta z usług rozmieszczonych w najbliższych okolicach lotniska parkingów na prywatnych posesjach. Są to obiekty mniejsze lub większe, bliższe lub nieco bardziej oddalone od samego portu lotniskowego. Podróżni nie muszą się jednak obawiać dystansu od portu – po dojeździe na parking jego obsługa, w cenie opłaty parkingowej, bezproblemowo dowiezie nas pod terminal oraz odbierze z tego samego miejsca po odbytej podróży.

Istnieją liczne prywatne parkingi zlokalizowane dookoła lotniska. Ich opłaty są nieporównywalnie niższe niż na parkingu przydzielonym przez lotnisko. Dla porównania – podczas gdy doba na parkingu lotniskowym kosztuje około 50 złotych, taką kwotę na prywatnym będziemy uiszczać dopiero po 5 dniach.