Linie lotnicze

Linie lotnicze

Lotnisko podkrakowskich Balicach jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce. Podróżni je odwiedzający często wybierają możliwość zakupienia biletów tanich linii lotniczych, które również obsługują ten port lotniczy. Od wprowadzenia ich usług w roku 2004, zdominowały tradycyjne linie lotnicze nie tylko pod względem ceny biletów, ale również obsługiwanych kierunków

Przewoźnicy na krakowskim lotnisku

Wśród regularnych linii lotniczych obsługujących lotnisko Kraków-Balice wyróżnić należy easyJet, Ryanair, Norwegian, Scandinavian Airlines, PLL LOT, Lufthansa, Finnair, Iberia Express, Jet2.com, Air Berlin, KLM, Swiss International Air Lines, Alitalia, Eurowings, Vueling, Brussels Airlines, British Airways, SprintAir, Aegan Airlines. Przewoźnicy Ci transportują podróżnych głównie do lokalizacji europejskich. Kraje przez nich obsługiwane to między innymi: Anglia, Niemcy, Włochy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Austria.

Również za sprawą tanich linii lotniczych lotnisko w Balicach zawdzięcza swój dynamiczny rozwój oraz przebudowę w ciągu ostatnich kilku lat oraz w tych jeszcze nadchodzących. Przewiduje się stałe unowocześnianie portu lotniczego przez najbliższe dwie dekady. Proces ten wiąże się z dużym potencjałem okolicy, coraz większą popularnością miasta i regionu. Jednym ze skutków jest wzbogacanie oferty linii lotniczych w nowe połączenia w okazyjnych cenach. Wymienić tu należy na przykład otwarcie takich kierunków, jak Kraków-Wenecja Ryanaira czy Kraków-Pescara tego samego przewoźnika, uruchomione z możliwością rezerwacji na początku roku 2017.

Zapraszamy do rezerwacji tanich biletów wyżej wymienionych przewoźników, a także do korzystania z okolicznych parkingów oraz usług wypożyczalni samochodów znajdujących się w pobliżu lotniska Kraków-Balice.

tanie linie lotnicze kraków balice